گروه مطالعاتی برنامه نویسی

تاریخ شروع فعالیت: 15/4/89

در این گروه هدف تمرین و کسب مهارت و دانش کافی برای پیاده سازی محاسبات مورد نظر در مهندسی برق با استفاده از زبان C یا MATLAB می باشد. روش کار گروه به این شرح است که پروژه ای تعریف می شود و سپس به چند تابع یا قسمت کوچکتر شکسته می شود. هر قسمت را یک یا چند نفر به عهده می گیرند و طبق یک زمان بندی مشخص پروژه به طور گروهی اجرا میشود. در دوره قبلی یعنی تابستان عمده کار با C بود ولی در این دوره سعی می کنیم بیشتر از MATLAB استفاده کنیم.

پیشنیاز برای عضویت: آشنایی با MATLAB و برنامه نویسی درآن.

سرپرست: سعید افراسیابی (مخابرات 84)

زمان جلسات هفتگی: شنبه ها ساعت 14-16

اعضا فعال: شهاب دبیرالنظاره، افسانه قارونی، سپیده قرخلو، بهاره متقی، غزاله جلالی، نیلوفر اوکاتی، مهرآذین نادری، مرتضی سلطانی

فعالیت ها:


دوره های قبلی فعالیت گروه:

تابستان 89:

سرپرست: سعید افراسیابی (مخابرات 84)

اعضا فعال: سپیده قرخلو، آذین نادری، مرتضی سلطانی، فرزانه نویدی، شهاب الدین دبیرالنظاره، افسانه قارونی، مینا عصارزاده

فعالیت ها:

  • پیاده سازی تیمی برنامه ای که منحنی یک تابع دلخواه(که داخل برنامه تعریف می­شود) به همراه علامت هایی در محل اکسترمم های آن روی منحنی را توسط تولید یک فایل BMP رسم می کند. ( با استفاده از زبان C)
  • پیاده سازی انفرادی برنامه ای که مختصات و مقدار تعدادی بار نقطه­ای دلخواه در فضا را از طریق فایل text بخواند و میدان الکتریکی حاصل را در نقطه دلخواهی از فضا با محاسبه گرادیان پتانسیل الکتریکی در آن نقطه بیاید. (بااستفاده از زبان C)
  • پیاده سازی تیمی نرم افزار شبیه ساز مسابقه روبات تعقیب خط (با استفاده از زبان  MATLAB و C)
Advertisements

یک پاسخ

  1. […] همچنين مسائل مطرح شده در هر جلسه در وبلاگ شاخه, صفحه فعاليت ها, قرار داده شده است.(به زودي پاسخ اين مسائل نيز در وبلاگ […]

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: